Postupak upisa

Kandidati se za upis u obrazovne programe prijavljuju preko mrežne stranice upisi.hr kojom pristupaju Nacionalnom informacijskom sustavu prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ). Tim je servisom značajno olakšan nastavak srednjoškolskog obrazovanja zbog lakših prijava i upisa u željenu školu/program. Osim na toj stranici preporuča se pratiti i stranice škola koje želite upisati radi dodatnih informacija.

KORACI

1. korak: javiti se administratoru imenika za dodjelu AAI@EduHr identiteta kojim ćete se prijaviti u sustav

2. korak: prilikom prve prijave morate unijeti važeći broj mobitela kako biste dobili PIN

3. korak: obvezno provjeriti sve podatke i ocjene da biste u svibnju započeli prijave na željene programe, ako nešto nije točno odmah obavijestiti razrednika ili učitelja da bi se greške ispravile u najkraćem roku

4. korak: otići na link Obrazovni programi. Tamo možete pretraživati obrazovne programe i škole koje ih provode, po nekoliko kriterija. Za svaki program/školu možete vidjeti što se traži, bodovi, razne informacije, a na samom dnu možete prihvatiti odabir ili odustati od pregledavanja i vratiti se u izbornik pretrage bez odabira. Nakon što odaberete sve programe, sustav više neće dopustiti odabir, već samo pregled informacija o programu. Želite li promijeniti program, morat ćete obrisati jedan odabir i ponovno odabrati novi.

5. korak: nakon odabira treba otići na link Moj odabir. Tamo se nalaze obrazovni programi i škole koje je učenik prijavio i poredao po želji. Važno je da se prioriteti postave pažljivo jer škola koju učenik želi najviše upisati mora biti na prvom mjestu liste.

6. korak: stalno provjeravati link Moj raspored jer će tamo pisati rasporedi dodatnih provjera vještina i sposobnosti ako programi koje je učenik prijavio provode i traže takve provjere.

7. korak: pratite obavijesti na svojim stranicama gdje ćete moći vidjeti jesu li Vaše prijave potpune, te koju dokumentaciju trebate eventualno pribaviti.

8. korak: 08. srpnja 2014. godine liste prijava se zaključavaju i više neće biti moguće promijeniti ni prioritete ni škole, već ćete biti upisani u školu koja Vam je najbolji odabir. Nećete moći promijeniti školu u jesenskom roku (za više informacija vidjeti FAQ - upisi, zadnje pitanje)

9. korak: od 08.07. do 10.07.2014. potrebno je doći u školu i preuzeti tiskanu verziju prijavnice koju trebaju potpisati učenik i roditelj/staratelj. Nakon tog roka oni koji nisu ispunili preduvjete brišu se s lista i neće se moći upisati u željenu srednju školu.

10. korak: dana 11.07.2014. objavljuju se konačne ljestvice poretka. Kraj obrazovnog programa u koji su kandidati ostvarili pravo upisa u stupcu Pravo upisa stoji riječ DA. Sa svih ostalih ljestvica su obrisani i ne zauzimaju upisno mjesto (-).

11. korak: oni učenici kojima je uvjet za upis u određeni program liječnička svjedodžba medicine rada i/ili ugovor o naukovanju (to se može provjeriti na sučelji Moji rezultati/Detaljno) navedenu dokumentaciju moraju dostaviti srednjoj školi u razdoblju od 14. do 18.07.2014. U tom tjednu treba dostaviti i upisnicu koju sami printate.

objavio: Branimir Červar   datum: 2. 3. 2013.