Bodovi

OCJENE SVIH RAZREDA

Uzimaju se prosjeci svih zaključnih ocjena sva četiri razreda (od 5. do 8. razreda) na dvije decimale.

Za upis u programe za stjecanje strukovne kvalifikacije i programe obrazovanja u trajanju od tri godine uzimaju se i zaključne ocjene u 7. i 8. razredu iz predmeta Hrvatski jezik, Matematika i prvi strani jezik. Ovako možete dobiti najviše 50 bodova.

Za upis u gimnazijske programe i obrazovanje u trajanju od četriri godine uzimaju se i zaključne ocjene u 7. i 8. razredu iz predmeta Hrvatski jezik, Matematika, prvi strani jezik i tri nastavna predmeta važna za nastavak obrazovanja (pogledajte dokument Popis predmeta posebno važnih za upis). Ovako možete dobiti najviše 80 bodova.

POSEBNI KRITERIJI

Mogu se ispitivati sposobnosti umjetničkog izražavanja, rezultati provjere znanja na natjecanjima, razna sportska natjecanja, itd.

Dodatne bodove mogu ostvariti oni koji su:

-         završili OŠ i šest razreda osnovne glazbene ili četiri razreda osnovne plesne škole – dobiju se dva dodatna boda

-         u OŠ najmanje četiri školske godine učili dva strana jezika – dobije se jedan dodatni bod

-         u OŠ najmanje četiri školske godine učili jedan klasični jezik – dobije se jedan dodatni bod

-         vrednuju se rezultati natjecanja iz znanja i u sportu (razina državnih i međunarodnih natjecanja) te onima koji su stekli status kategoriziranog sportaša

MINIMALNI BODOVNI PRAGOVI

-         56 bodova za upis u gimnazije

-         50 bodova za upis u strukovne gimnazije

-         44 boda za upise u ostale programe obrazovanja u trajanju od četiri godine

-         Nema bodovnog praga – za programe obrazovanja za stjecanje strukovne kvalifikacije i programe obrazovanja za vezane obrte u trajanju od tri godine, te za programe obrazovanja u trajanju od jedne do najviše tri godine

VAŽNA OBAVIJEST

Srednje škole dužne su primjenjivati iste kriterije bodovanja za cijelo vrijeme trajanja upisa. To znači da se osoba koja nema dovoljan broj bodova za upis u neku srednju školu neće moći upisati.

objavio: Branimir Červar   datum: 2. 3. 2013.