08.07.2013.

OBAVIJEST OSMOM RAZREDU

Dana 8. srpnja u 12.00 sati ljestvice poretka postale su konačne. Time su kandidati svrstani na ljestvicu poretka nekih od prijavljenih programa ostvarili pravo upisa u taj program.

Učenici prvi puta dolaze u srednju školu 2. rujna s upisnicom koju će moći preuzeti iz sustava NISpuSŠ.

Mole se učenici kojima je uvjet za upis u određeni program liječnička svjedodžba medicine rada i/ili ugovor o naukovanju, što mogu provjeriti na svom sučelju Moji rezultati/Detaljno, da navedenu dokumentaciju dostave srednjoj školi u razdoblju od 8. do 18. srpnja te od 19. do 21. kolovoza.

Samo kandidati koji se nisu uspjeli upisati u ljetnom upisnom roku mogu konkurirati na jesenskom upisnom roku. Bit će moguće prijaviti samo obrazovne programe za koje upisna kvota u ljetnomu roku nije popunjena. Obrazovne programe u jesenskom roku bit će moguće prijaviti od 19. kolovoza.

Svi su rokovi dostupni u Kalendaru u publikaciji 'Idemo u srednju!'.

05.07.2013.

PRODULJEN ROK ZA DOSTAVU LIJEČNIČKIH POTVRDA

Ministar je donio odluku da se rok za dostavu produljuje do subote, 6. srpnja 2013. u 12 sati. Uvažavat će se potvrde bez obzira na datum izdavanja. Navedenu potvrdu potrebno je dostaviti CARNetovoj podršci obrazovnom sustavu na adresu e-pošte helpdesk@skole.hr. Ako je učeniku već evidentirana liječnička potvrda u sustavu i vidljivo je da su zadovoljeni svi preduvjeti, ne treba je ponovno dostavljati.

Posljedično, konačne ljestvice poretka objavit će se u ponedjeljak, 8. srpnja 2013. u 12 sati. Isto tako, rok za dostavu dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju) srednjoj školi u koju se učenik upisao u ljetnom roku je 18. kolovoza 2013.

Izvor: www.upisi.hr (05.07.2013.)

26.06.2013.

ZAVRŠILE PRIJAVE PROGRAMA NA STRANICI upisi.hr

Dana 26.06.2013. u 20 sati zaključale su se prijave i promjena prioriteta na listi odabranih obrazovnih programa. Sljedeće što učenici osmih razreda moraju napraviti jeste doći u školu i javiti se upisnom koordinatioru i/ili razredniku koji će predati tiskanu prijavnicu s konačnom listom prioriteta. Učenik i roditelj/staratelj potpisuju prijavnicu čime potvrđuju listu prioriteta odnosno odabir učenika. Takva prijavnica čuva se u školi. Rok za potpis i unošenje u sustav zaprimljenih potpisanih prijavnica je u srijedu 03.07.2013. u 12 sati. Oni učenici koji nisu potpisali prijavnicu, neće ispuniti kriterije upisa te će biti obrisani s liste i neće se moći upisati u srednju školu.

VAŽNA NAPOMENA

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat upisati na onaj izbor na kojem je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira, već je to samo konačna odluka o poretku prijavljenih programa. Trenutkom objave konačnih ljestvica kandidati se upisuju na obrazovni program najvišeg prioriteta na kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Končane ljestvice poretka više se ne mijenjaju.

objavio: Administrator   datum: 28. 6. 2013.