DVADESETA GODIŠNJICA RADA PPOŠ JURAJ DOBRILA

16.04.2013.

POČELO OBILJEŽAVANJE 20 GODINA RADA

Prva privatna osnovna škola Juraj Dobrila Pula počinje obilježavati 20 godina rada, a Privatna gimnazija Juraj Dobrila Pula 10. godišnjicu rada. Škole su započele s prezentacijom određenih sadržaja u pismenom obliku u kojima se iskazuje uvođenje pluralizma, multikulturalizma i  Euroodisseya kao dio razvojnih kurikuluma škola, a ujedno i projekta Juraj Dobrila – Pitagora (JDP).

Uvođenje i kreiranje odgojno-obrazovnog procesa inovacija je u osnovnim školama i gimnazijama u RH. U školama je kroz projekt JDP prikazano oko 600 mapa. Dio sadržaja koji predstavljaju inovacije u hrvatskom školstvu naveden je u knjizi Zavičajnost i interkulturalni identitet u suvremenom europskom kontekstu koja je u pripremi. Aktom o osnivanju privatnog školstva udaren je temelj privatnom školstvu u RH u ranim devedesetim godinama kada je bilo nužno pravno regulirati privatno školstvo u RH. Pozitivna iskustva implementirana su u teoriju i praksu obje privatne škole (iskustva škola iz San Diega, Victorie, Danske, Nizozemske, Švedske, Njemačke, Grčke, Italije, Austrije, Novog Zelanda, Rusije, Engleske, a u Hrvatskoj u Vukovaru, Zagrebu i istarskim mjestima Poreču, Novigradu, Rovinju, Kanfanaru i Tinjanu).

Škola i dalje prikuplja odgojno-obrazovni (pedagoški i arhivski) materijal te prati visoke rezultate učenika ovih i drugih škola što se najviše očituje u rezultatima gimnazije generacije učenika koji su uspješno položili Državnu maturu.

objavio: Administrator   datum: 16. 4. 2013.